Miejsko-Gminny Konkurs Profilaktyczny „Nałogom mówię – NIE”

Powiększ obraz

Dnia 7 czerwca odbyła się w naszej szkole kolejna – XV już – edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Nałogom mówię – NIE” . W bieżącym roku, ze względu na dwuletnią przerwę spowodowaną pandemią COVID-19, zrezygnowaliśmy z rywalizacji konkursowej na rzecz warsztatów edukacyjnych. W przedsięwzięciu wzięły udział trzyosobowe zespoły ze szkoły w Dębskiej Woli, Lisowie oraz dwa zespoły z naszej szkoły.

Warsztaty rozpoczęliśmy od konkurencji plastycznej – uczestnicy wykonywali plakat pod hasłem „Nałogom mówię – NIE”. Następnym zadaniem uczniów było rozszyfrowanie skrótów. Pojęcia FAS, DDA, czy WHO nie sprawiły nikomu najmniejszych trudności. Podobnie było z kolejnymi zagadnieniami. Młodzież w sposób nietuzinkowy, poprzez różne formy literackie, opisała bajkowy, wymarzony świat pozbawiony nałogów.  Uczniowie błyskawicznie układali też treści prozdrowotne zawarte w rozsypankach wyrazowych oraz  wykazali się ogromną wiedzą na temat zdrowego stylu życia i szkodliwego działania środków psychoaktywnych na organizm człowieka. Na koniec uczestnicy sprawdzili się w konkurencjach sportowych. Rywalizacja sportowa, podobnie jak całe warsztaty,  odbywała się w duchu fair play, w miłej i przyjaznej atmosferze.

Po tak wyczerpujących zmaganiach przyszedł czas na odpoczynek. Uczniowie regenerowali swoje siły przy słodkim poczęstunku ufundowanym przez organizatorki. Na koniec na uczestników czekała jeszcze jedna niespodzianka – wszyscy zostali uhonorowani pięknymi indywidualnymi nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami dla szkoły.  Nagrody ufundowane przez MGOPS w Morawicy wręczył dyrektor szkoły – pan Jerzy Węgrzyn oraz organizatorki warsztatów – pani M.Piwowarska, pani M.Zacharz i pani R.Strójwąs.

Dyrektor szkoły i organizatorki akcji – składają serdeczne podziękowania pani Justynie Cesarz-Soi – kierownikowi MGOPS w Morawicy oraz pani Elwirze Mróz – pracownikowi MGOPS za pomoc w organizacji przedsięwzięcia, a także opiekunom za przygotowanie uczniów do udziału w warsztatach oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i aktywny udział.

M.Piwowarska

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email