Miejsko – Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Morawicy

Powiększ obraz

11 listopada bieżącego roku, reprezentacja pocztu sztandarowego naszej szkoły w składzie: Dominika Kumor, Natalia Kasprzycka, Weronika Waligóra, Oliwia Kwapisz, Adam Nowak i Maciej Wieczorek oraz harcerzy: Agaty Nowak, Wiktora Sutowicza i Filipa Wesołowskiego pod opieką p. Katarzyny Nowak oraz p. Aleksandry Wtorkiewicz wzięli udział w Miejsko- Gminnych uroczystościach upamiętniających 105. rocznicę odzyskania przez Polską Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza święta w Kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Morawicy. Następnie biało – czerwony korowód na czele ze Szkolno – Gminną Orkiestrą Dętą przemaszerował do parku przed Samorządowym Centrum Kultury, gdzie pod pomnikiem „Bohaterom walczącym o Wolną i Niepodległą Polskę”, zostały złożone symboliczne wiązanki oraz zapalony znicz w celu oddania hołdu osobom, które walczyły za naszą ojczyznę.

Katarzyna Nowak

Print Friendly, PDF & Email