Międzyszkolne zawody w mini piłce siatkowej chłopców

Powiększ obraz

W sobotę 3 lutego w hali sportowej w Bilczy odbyły się międzyszkolne zawody w mini piłce siatkowej chłopców z klas IV-VI. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z 5 szkół: Morawicy, Dębskiej Woli, Brzezin, Bilczy i Obic. Rozgrywki odbywały się do dwóch wygranych setów, systemem „każdy z każdym”.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Maciej Wieczorek, Filip Lulkowski, Adrian Klimczak, Kamil Klimczak, Wiktor Sutowicz, Jaś Pawlusek, Staś Ćwiek, Dawid Frąk, Bartek Ptak, Maciek Olszewski i Filip Wesołowski.

Nasi chłopcy pierwszy mecz rozegrali z uczniami z Morawicy i wygrali 2:0. Drugi mecz, z Brzezinami, zakończył się także naszym zwycięstwem wynikiem 2:1, a trzeci, z Bilczą,  chłopcy wygrali 2:0. Ostatni mecz z Dębską Wolą, niestety zakończył się przegraną naszego zespołu 2:0. W ostatecznej klasyfikacji nasza drużyna uzyskała największą liczbę punktów, ale tyle samo co szkoła z Dębskiej Woli. O zwycięstwie decydowały więc tzw. małe punkty. Ten bilans okazał się dla naszego zespołu mniej korzystny i ostatecznie nasza drużyna zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom wyniku i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Udział w zawodach był kolejną możliwością doskonalenia swoich umiejętności i zdobycia cennego doświadczenia sportowego. Miłym akcentem była, po raz kolejny, nagroda dla szkoły. Tym razem otrzymaliśmy piłkę do siatkówki, która na pewno przyda się w dalszych treningach.

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email