Międzyszkolne zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt

Powiększ obraz

W sobotę 28 października 2023 r. w sali gimnastycznej SP w Woli Morawickiej odbyły się międzyszkolne zawody w piłce nożnej dziewcząt klas IV-VI. Naszą szkołę reprezentował ośmioosobowy zespół w składzie: Martyna Poklek, Nadia Kiełbus, Gabriela Gawior, Weronika Waligóra, Maja Piwowarska (klasa VI) oraz Julka Wróbel, Oliwia Śnioch i Agata Nowak (klasa V).

W szranki stanęło 6 szkół z terenu naszej gminy: Obice, Wola Morawicka, Brzeziny, Bilcza, Morawica i Lisów. Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, a następnie odbył się półfinał i finał. Nasza drużyna zwyciężyła z zespołem z Lisowa 5:0 i z zespołem z Bilczy – także 5:0. W ten sposób nasz zespół zajął pierwsze miejsce w swojej grupie i awansował do finału, w którym nasze dziewczęta walczyły o pierwsze miejsce z drużyną z Woli Morawickiej. Tu także nasz team wygrał zdecydowanie, bo 5:1 i zajął pierwsze miejsce w turnieju, a nasze dziewczyny zostały tym samym mistrzyniami gminy w halowej piłce nożnej. Dla naszego zespołu gole zdobyły Martyna Poklek (10) i Nadia Kiełbus (5). Na bramce dzielnie spisała się Weronika Waligóra. Całej naszej drużynie życzymy jeszcze wielu tak wspaniałych sukcesów i ogromu tak budujących sportowych emocji. Brawo dziewczyny!!!

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email