Konkurs na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami po angielsku

Powiększ obraz

Z inicjatywy nauczycielki j.angielskiego, p. Małgorzaty Zacharz, został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Skierowany był on do wszystkich uczniów z naszej szkoły, a jego celem bylo doskonalenie umiejętności uczniów w zakresie posługiwania się językiem angielskim, popularyzowanie tradycji świątecznych krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży.   Ze względu na dużą rozpiętość wiekową konkurs był oceniany w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV- VII.

Zainteresowanie konkursem okazało się bardzo duże- aż 34 osoby  przysłały swe prace do oceny. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Wszystkie prace wykonane zostały odręcznie, wykorzystano różne techniki i materiały zdobicze, np.koraliki, wstążki, cekiny, watę, plastelinę, zapałki, itp. Dużą popularnością cieszyło się origami, a  większość kartek wykonano techniką 3D. Jedna osoba wykonała pracę na sklejce ,przy użyciu kleju na gorąco.

Jury konkursowe  (p. M. Zacharz i p. K. Nowak) miało duży problem z wyłonieniem zwycięskich kartek. Zwracano uwagę na poprawność językową, estetykę wykonania, wkład pracy.

W kategorii klas I- III miejsce pierwsze przyznano uczniom: Oliwii Kwapisz (kl 3), Kamilowi Filipczakowi ( kl 2), Agacie Nowak ( kl 2) Wiktorowi Sutowiczowi ( kl 3) i Adrianowi Klimczakowi (kl 3). Z kolei uczniowie: Bartosz Kaczor ( kl 6), Dominik Stachaczek ( kl 5) oraz Natalia Kasprzycka ( kl 4) zwyciężyli w kategorii klas IV- VII. Pozostałym uczniom przyznano drugie miejsce.

Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali uwagi pozytywne z zachowania oraz oceny cząstkowe z języka angielskiego.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszam do kolejnych edycji.

Małgorzata Zacharz

Print Friendly, PDF & Email