IMIENINY PANA ADAMA

Powiększ obraz

Grudniowy apel o twórczości Adama Mickiewicza odbył się 12 stycznia 2024 roku. Zaprezentowaliśmy bajki, fragmenty ballad, dramatu „Dziady” cz. II, liryków, „Reduty Ordona” oraz „Pana Tadeusza” (Inwokacja, gra Wojskiego na rogu, polonez).

Wierszem powitała i zakończyła organizatorka, polonistka  Beata Zdybiowska, która również zachęciła do przeczytania książki  Wandy Grodzieńskiej „Śladami poety”- o Adamie Mickiewiczu. Dekoracja  przypominała określone tytuły utworów, nawiązywała do treści ballady „Pani Twardowska”, którą recytowali – Filip i Kamil (Twardowski, Mefistofeles) oraz narratorki – Oliwka i Gabrysia. Uczniowie, ubrani stosownie do uroczystości, stanęli na wysokości zadania.

Jak zwykle niezawodni byli szóstoklasiści: Oliwka, Gabrysia, Maja, Nadia, Weronika, Adrian, Kamil, Filip, Wiktor, Maciek, Stasiu oraz Wesołosiu. Wystąpili też uczniowie klasy ósmej Wiktor i Dominik S oraz Maciek z kl. IV.
Apelem IMIENINY  PANA  ADAMA  uczciliśmy 225 rocznicę jego urodzin. Poeta przeżył tylko 57 lat, ale jego dorobek literacki byłby godny literackiego Nobla!
DZIĘKUJĘ   Z  CAŁEGO  SERCA  wszystkim uczniom, którzy tak chętnie włączyli się w organizację apelu i pięknie recytowali teksty! Jestem z Was naprawdę dumna!
Dla wszystkich dedykacja na cały rok i  prośba, by obdarzać się uczuciami, jak pisał Adam Mickiewicz w balladzie „Romantyczność”:  MIEJ  SERCE  I  PATRZAJ  W  SERCE

 Wasza  Polonistka,  Beata  Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email