II Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny DACHL-Märchen

Powiększ obraz

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  II Ogólnopolskim Konkursie  Językowo – Plastycznym DACHL – Märchen organizowanym przez PSNJN Oddział Warszawa, SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 354 w Warszawie, Polsko – Niemiecką Szkołę Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie.

Zadanie konkursowe polegało na zilustrowaniu bajki autora z kraju niemieckojęzycznego obszaru językowego, czyli z Niemiec, Austrii, Szwajcarii lub Liechtensteinu. Konkurs odbywał się w II kategoriach wiekowych: dla klas I-IV oraz  V-VIII.

Do etapu ogólnopolskiego wysłane zostały prace Agaty Nowak z kl.IV oraz Mai Piwowarskiej z kl. V. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki pozyskane z wydawnictwa PWN oraz ocenę celującą z języka niemieckiego.

Natalia Zugaj

Print Friendly, PDF & Email