Grajmy Fair. Grajmy Razem, czyli Światowy Dzień Fair Play 2023

Powiększ obraz

„Nie zwycięstwo, ale udział, podobnie jak w życiu nie jest najważniejszy triumf, ale walka. Nie samo zwycięstwo jest istotne, lecz sprawiedliwa rywalizacja” – brzmi olimpijskie credo.

Nasza szkoła, po raz kolejny,  włączyła się w obchody Światowego Dnia Fair Play organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Uczniowie klas IV-VIII licznie i chętnie uczestniczyli w tej inicjatywie. W ramach akcji, w dniu 15 września, zorganizowano biegi na boisku szkolnym. W przedsięwzięciu nie liczył się wynik, ani bicie rekordów, lecz promowanie etyki w sporcie i w życiu.

Nasi uczniowi udowodnili, że potrafią biegać, a idea fair play nie jest im obca. Dbaliśmy o to, aby naszej aktywności przyświecały takie wartości jak szacunek, przyjaźń i radość. Mamy więc głęboką nadzieję, że sport pozostanie z nami przez całe życie.

Mirosława Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email