Festyn sportowo-profilaktyczny „Żyj zdrowo – na sportowo”

Powiększ obraz

W środę 31 maja odbył się  w naszej szkole festyn sportowo-profilaktyczny „Żyj zdrowo – na sportowo”. Rozpoczęliśmy od warsztatów profilaktycznych w poszczególnych klasach; mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, aktywnym spędzaniu czasu wolnego oraz znaczeniu zdrowego, pozbawionego nałogów stylu życia.

Wykonaliśmy zdrowe przekąski: wiosenne kanapki, sałatki i pożywne soki owocowe. Klasy młodsze dodatkowo wykonały plakaty związane ze zdrowym stylem życia.

Po krótkiej przerwie odbyły się rozgrywki sportowe, podczas których odbyła się rywalizacja pomiędzy klasami oraz indywidualna. Duże zaangażowanie i aktywność uczniów sprawiły, że wszyscy chętnie uczestniczyli w proponowanych grach i zabawach. A było w czym wybierać; przeskoki przez skakankę, wyścigi z piłeczką ping-pongową na łyżce, biegi slalomem, kozłowanie piłki na czas, wyścigi z gazetą, czy przeciąganie liny to tylko niektóre z zaproponowanych zabaw. Tradycyjnie duże zainteresowanie wzbudziły rozgrywki z dużą gumową piłką, ale prawdziwą wisienką na torcie były mecze piłki nożnej, które mogłyby trwać, i trwać, i trwać….

Niestety, wszystko ma swój kres i tak oto do końca dobiegł nasz festyn. Przyszedł więc czas na podsumowanie. Wszyscy uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w sportowych rozgrywkach zostali obdarowani drobnymi upominkami ufundowanymi przez MGOPS w Morawicy. Wręczenia nagród dokonały panie: Elwira Mróz i Magdalena Zagdańska – pracownice MGOPS w Morawicy wraz z dyrektorem naszej szkoły – panem Jerzym Węgrzynem i koordynatorkami festynu – panią Mirosławą Piwowarską i panią Małgorzatą Zacharz.  Pan dyrektor z kolei wręczył obecnym Paniom z GOPS-u i Pani Justynie Cesarz-Soli – kierownikowi GOPS podziękowania za wieloletnią współpracę z naszą szkołą w dziedzinie profilaktyki.

Na koniec, ponieważ festyn organizowaliśmy w przededniu Dnia Dziecka, na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka, tym razem od rodziców – smaczna pizza.

Impreza się udała, pogoda dopisała, frekwencja była bardzo wysoka, zaangażowanie wielkie, a wszyscy się przy tym świetnie bawili. Również nasi goście, którzy także dali się zaprosić do rywalizacji w przeciąganiu liny. Oj, działo się, działo…

Dyrektor szkoły i koordynatorki serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu. Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję festynu, która odbędzie się już za rok.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia i krótki foto-filmik z naszego festynu – zapraszamy do oglądania.

M.Piwowarska

Festyn „Żyj zdrowo na sportowo” – kliknij, aby obejrzeć

Print Friendly, PDF & Email