Europejski Tydzień Sportu – Czas na aktywność

Powiększ obraz

Nasza szkoła, po raz kolejny, włączyła się w działania organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Inicjatywa jest wspierana przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Ta ogólnoeuropejska kampania ma zachęcać do regularnej aktywności fizycznej oraz stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

W bieżącym roku wydarzenie odbywało się od 27 do 30 września i, podobnie jak w latach wcześniejszych, realizowane było pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny).

Nasi uczniowie bardzo chętnie włączyli się do tej inicjatywy, a działania w naszej placówce realizowane były pod nazwą „Europejski Tydzień Sportu – Czas na aktywność”. W ramach akcji w każdym dniu sportowego tygodnia uczniowie brali udział w  innej dyscyplinie sportowej. Była więc uwielbiana przez wszystkich piłka nożna, równie lubiany badminton, koszykówka oraz unihokej. Sporo emocji i radości wzbudziły gry i zabawy naszych przodków m.in. gra w klasy,  w kapsle, w pomidora, czy w diabła.

W Europejskim Tygodniu Sportu gościliśmy także Michała Zawadzkiego – obecnie zawodnika KS Moravia, który grał wcześniej w MKS Zdrój Busko oraz Koronie II Kielce. Uczniowie zadawali wiele pytań naszemu rodowitemu piłkarzowi, chętnie wykonywali ćwiczenia pod jego kierunkiem i próbowali dorównać umiejętnościom w trikach piłkarskich.

Sportowy tydzień minął w przyjemnej atmosferze, przy ciekawych ćwiczeniach i sportowej rywalizacji w duchu fair play. Mamy nadzieję, że między innymi dzięki takim inicjatywom nasi uczniowie docenią zdrowotną rolę ruchu i będą aktywni także poza szkołą i lekcjami wychowania fizycznego. Uprawiajmy więc sport codziennie, bo w myśl starej dewizy „ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu”.

M. Piwowarska – nauczyciel WF

EUROPEJSKI Tydzień Sportu 2021

 

Print Friendly, PDF & Email