Dzień Kredki w przedszkolu

Powiększ obraz

22 listopada w przedszkolu dzieci świętowały „Dzień Kredki”, podkreślając radość kolorowania i jego znaczenie jako istotnego treningu dla małych dzieci. Kolorowanie nie tylko dostarcza dzieciom wielkiej frajdy, ale także rozwija ich twórcze myślenie.

Poprzez kredki najmłodsi mogą wyrazić swoje myśli, uczucia i marzenia. W środę, 22 listopada, przedszkolaki razem celebrowały tę wyjątkową okazję.

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”

Głównym celem zabawy było nie tylko zapoznanie się z różnymi kolorami, ale także integracja dzieci, rozwijanie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Podczas wydarzenia dzieci miały okazję posłuchać piosenki „Kolorowe kredki”, dopasować obrazki do odpowiednich kolorów kredek, tworzyć zbiory kredek według kryteriów takich jak kolor, kształt i wielkość. Na zakończenie, maluchy ozdobiły kredki kulkami kolorowej bibuły, co dodatkowo uświetniło ten radosny i kolorowy dzień!

Milena Sławeta

Print Friendly, PDF & Email