Dzień Kobiet na sportowo, czyli Turniej Badmintona w naszej szkole

Powiększ obraz

W marcu bieżącego roku, wzorem lat ubiegłych, odbył się w naszej szkole Turniej Badmintona okazji Dnia Kobiet. W tym roku była to już VII edycja, a rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: dziewczęta z klas V-VI oraz rodzice i absolwentki naszej placówki.

W szranki stanęły wszystkie uczennice szkoły oraz łącznie 14 mam i absolwentek. W pierwszej kategorii zawody odbywały się systemem mieszanym: najpierw w grupach, a następnie zwyciężczynie poszczególnych grup rywalizowały o miejsca medalowe systemem „każdy z każdym”. Dziewczynki nie szczędziły sił i wykazały się ogromną wolą walki. Nie zabrakło zaangażowania, nerwów i stresu, ale zawsze dominowała uczciwość i szacunek do przeciwnika.

Po podsumowaniu wyników okazało się, że na miejscu pierwszym uplasowała się Malwina Strzeszkowska. Miejsce drugie zajęła Asia Baran, zaś na trzecim stopniu podium stanęła Natalka Poklek. Laureatki z rąk dyrektora szkoły – pana Jerzego Węgrzyna oraz nauczyciela WF – pani M.Piwowarskiej otrzymały dyplomy i medale oraz drobne upominki. Nagrody zostały wręczone podczas apelu szkolnego w dniu 5 marca.

W piątek 6 marca w godzinach popołudniowych do rywalizacji przystąpiły Panie. Tu, ze względów organizacyjnych, rywalizacja odbywała się systemem pucharowym. Wszystkie zawodniczki wykazały się dużym zaangażowaniem, wielkimi umiejętnościami technicznymi i skuteczną grą taktyczną.

Panie mogły liczyć na gorący doping, żywiołowo wspierane przez obecne na sali pociechy, które dzielnie kibicowały swoim mamom. Jednak zwyciężczyni mogła być tylko jedna – została nią pani Kamila Kaczor. Miejsce drugie zajęła pani Ewelina Kasprzycka, zaś trzecią lokatę zdobyła pani Magdalena Kwapisz.

Uroczystej dekoracji dokonał zastępca burmistrza Miasta i Gminy Morawica – pan Marcin Dziewięcki wraz z dyrektorem szkoły – panem Jerzym Węgrzynem oraz organizatorki zawodów – pani M. Piwowarska i pani I. Koźbiał. Zdobywczynie miejsc I-III otrzymały medale i nagrody rzeczowe w postaci biletów do „Kina za Rogiem” w Morawicy. Wszystkim zawodniczkom wręczono kalendarze i długopisy ufundowane przez firmę Komputer-Compelx. Dodatkowo rozlosowano nagrody rzeczowe sponsorowane przez lokalnych przedsiębiorców i placówkę kultury: artykuły spożywcze (sklep „Globi” państwo Zawierucha), 2 dwuosobowe bilety do kina (Samorządowe Centrum w Morawicy), 2 torciki malinowe (Cukiernia „Kremówka”), 2 talony na pizze (Świętokrzyski Bar Regionalny „Rumcajs”) oraz kwiatek doniczkowy (kwiaciarnia „Awangarda”).

W tym wyjątkowym dniu, pełnym emocji i sportowych zmagań, każda z Pań otrzymała także przepiękny kwiatek od zastępcy burmistrza, zaś od dyrektora szkoły – czekoladę na wzmocnienie sił po turnieju i uzupełnienie kalorii.

Na zakończenie spotkania wszyscy usiedli przy wspólnym stole dzieląc się wrażeniami z turnieju oraz delektując smaczne domowe ciasta przygotowane przez organizatorki.

Dyrektor szkoły oraz organizatorki turnieju serdecznie dziękują Panu Marcinowi Dziewięckiemu za obecność podczas zawodów, Sponsorom za ufundowanie upominków dla naszych Pań, a wszystkim zawodniczkom za udział.

Serdecznie zapraszamy na kolejną – VIII już – edycję Turnieju Badmintona za rok.

(M.Piwowarska)

Print Friendly, PDF & Email