„Cztery pory roku” – przedstawienie ekologiczne

Powiększ obraz

Dnia 8 listopada 2022r. uczniowie klasy I naszej szkoły wraz z wychowawczynią udali się do Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy na przedstawienie ekologiczne w wykonaniu aktorów z Krakowskiego Biura Promocji Kultury.

Spektakl o tematyce ekologicznej skierowany był do najmłodszej widowni i poruszał aspekty smogu, niskiej emisji i selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Oprócz wspaniałych pór roku, dzieci miały okazję poznać niedźwiedzia Przemka i Pszczołę Polo. Wspólnie z bohaterami uczniowie poznali zagadnienia związane z ochroną środowiska i przyczynami zmian w klimacie. Aktorzy w sposób humorystyczny starali się przekazać dzieciom podstawowe informacje i zasady, jak również uświadomić, dlaczego warto je stosować. W trakcie przedstawienia artyści zadawali uczniom pytania, na które wszyscy chętnie odpowiadali. Spektakl miał charakter interaktywny – uczniowie mieli do wykonania szereg zadań, które ułatwiły im przyswojenie wiedzy z zakresu środowiska. Wspólnie z bohaterami przedstawienia rozwiązywali łamigłówki, śpiewali piosenki i … segregowali odpady.

Całość dopełniła barwna scenografia i kostiumy, muzyka inspirowana ,,Czterema porami roku” A. Vivaldiego, robiąca wrażenia charakteryzacja i przede wszystkim dużo humoru.

Spektakl został mile odebrany i nagrodzony gromkimi brawami.

Po spektaklu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji, podczas której utrwalili zdobyte wiadomości i dowiedzieli się ciekawostek o rodzinie pszczelej.

Na koniec każde dziecko zostało obdarowane licznymi nagrodami.

Dzień ten dostarczył dzieciom dużo radości i miłych wrażeń.

Kazimiera Skrobisz

Print Friendly, PDF & Email