Biblioteczne konkursy bożonarodzeniowe

Powiększ obraz

Ponure i pochmurne dni i jesienna szaruga za oknem zwiastują zbliżającą się kolejną porę roku – zimę. Jaka będzie w tym roku? Czy zima zachwyci nas urzekającą bielą śnieżnego krajobrazu, czy też bardziej będzie przypominać jesienną aurę?

Jedno jest pewne – wraz z nadejściem zimy wszyscy czekamy na najpiękniejsze i, mimo mroźnych dni, najcieplejsze i najserdeczniejsze święta – Święta Bożego Narodzenia. Są to niezwykłe święta, pełne magii i wzruszającej symboliki, pięknych tradycji i zwyczajów. W oczekiwaniu na te wyjątkowe Święta, biblioteka szkolna ogłasza trzy konkursy bożonarodzeniowe dla uczniów klas I-VIII.

1. Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową (może to być bombka, zabawka, łańcuch itp. z możliwością wykorzystania jej na choinkę, okno, stół)
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – VIII, prace będą oceniane w kategorii klas I-III oraz IV-VIII. Materiały i technika wykonania jest dowolna, jednak z zastrzeżeniem minimalnego wykorzystania gotowych elementów. Preferowane jest użycie materiałów naturalnych tj. drewno, sznurek, suszone elementy itp. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się poniżej:

Regulamin-konkursu-na-ozdobe-bozonarodzeniowa.pdf

2. Konkurs na najpiękniejsze wirtualne życzenia bożonarodzeniowe.
Konkurs polega na wykonaniu w formie elektronicznej kartki świątecznej i samodzielnym zredagowaniu życzeń. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-VIII, oceniany będzie w kategorii klas I-III oraz klasy IV-VIII. Szczegółowy regulamin konkursu przedstawiam poniżej:

Regulamin-konkursu-na-najpiekniejsze-wirtualne-zyczenia-bozonarodzeniowe.pdf

3. Konkurs fotograficzny „Czytanie w świątecznym klimacie”.
Konkurs polega na wykonaniu zdjęcia, na którym w świątecznej aranżacji pokazanie zostanie ulubiona książka. Jednak nie może to być zwyczajne zdjęcie… Należy wykorzystać swoją wyobraźnię oraz kreatywność i stworzyć niepowtarzalną fotografię, pełną magii i niesamowitego klimatu, tak jak magiczne i cudowne są święta Bożego Narodzenia oraz historie na bibliotecznych półkach.

Zdjęcie należy przysłać do 28 grudnia 2021 roku na e-dziennik na nazwisko Mirosława Piwowarska. Dla uczestników przewidziano punkty z zachowania oraz dyplomy.

Wśród wszystkich uczestników konkursów bożonarodzeniowych zostanie wylosowana nagroda niespodzianka – osobno w kategorii klas I-III oraz klas IV-VIII.

 

Mirosława Piwowarska – organizator konkursów

Print Friendly, PDF & Email