Artyści są wśród nas

Powiększ obraz

5 listopada gościliśmy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzezinach, gdzie odbył się IV Gminny Konkurs Plastyczny „ARTYŚCI SĄ WŚRÓD NAS” dla klas VI-VIII.

Do dzieła przystąpiło 5 szkół z terenu Miasta i Gminy Morawica reprezentowanych po dwóch uczniów z każdej szkoły. Naszą reprezentację stanowiły: Malwina Strzeszkowska oraz Natalia Szczerba z klasy VI pod opieką pani Katarzyny Nowak.
W tym roku młodzi twórcy skupili się na przedstawieniu martwej natury. Interpretacji tematu dokonali w technice akwarelowej na płótnie. W ciągu dwóch godzin powstały dzieła, które oceniła powołana komisja konkursowa. Nasze reprezentantki otrzymały wyróżnienia. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy pokonkursowej w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy.

(K. Nowak)

Print Friendly, PDF & Email