Akcja „BohaterON w Twojej Szkole”

Powiększ obraz

W bieżącym roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole” – ogólnopolskim projekcie skierowanym do szkół, którego celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im wspólnie wykonanej przez szkołę pamiątki z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego za sprawą przeprowadzonych lekcji tematycznych.

Projekt realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
W  przedsięwzięciu wzięła udział klasa IV, V i VII. Uczniowie, podczas lekcji tematycznych odwiedzili stronę internetową akcji oraz poznali sylwetki żyjących Powstańców, a przy wykorzystaniu pakietu materiałów edukacyjnych poszerzyli swoją wiedzę  o II wojnie światowej i Powstaniu Warszawskim.

Zwieńczeniem lekcji było indywidualne wykonanie przez uczniów kartek z życzeniami dla Powstańców, aby w ten sposób oddać hołd za ich odwagę i poświęcenie dla Ojczyzny. Wszystkie kartki zostały ułożone w album i zgodnie z regulaminem akcji, jako jedna pamiątka od wszystkich uczniów naszej szkoły zostały przekazane do Fundacji Sensoria we Wrocławiu, a następnie, za jej pośrednictwem, trafią do adresatów.

Szkolny koordynator projektu – M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email