Akademia Młodego Strażaka w naszej szkole

Powiększ obraz

W piątek 8 kwietnia społeczność naszej szkoły odwiedzili wyjątkowi goście – druhowie z Akademii Młodego Strażaka wraz z opiekunami – panem Tomaszem Gruszczyńskim, dyrektorem Szkoły Podstawowej w Brynicy i panem Michałem Wcisło, kwalifikowanym instruktorem pierwszej pomocy.

Młodzi strażacy po kilkumiesięcznym profesjonalnym przeszkoleniu, uczą swoich rówieśników jak nieść pomoc drugiemu człowiekowi i jak ratować życie innym. Tym razem młodzi druhowie uczyli uczniów naszej szkoły – dali wspaniały pokaz ratownictwa medycznego. Zaprezentowali udzielanie pierwszej pomocy bezprzyrządowej BLS oraz przyrządowej ALS, a także udzielanie pomocy w miejscu zagrożenia, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz użycie deski ortopedycznej.

Umiejętności członków Akademii Młodego Strażaka zrobiły na nas ogromne wrażenie. Uczniowie naszej szkoły sami mogli sprawdzić się w zakresie udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz korzystając z cennych wskazówek swoich kolegów. Chętnych nie brakowało…

Bardzo dziękujemy za niezapomnianą lekcję – cieszymy się, że mogliśmy poznać tak fascynujących i ciekawych ludzi.

M.Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email