Znam tabliczkę i rymuję, więc w konkursie wystartuję

Powiększ obraz

Drodzy Uczniowie klas IV-VIII!

Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy wiersz o tabliczce mnożenia. Zasady są proste. Na podstawie zebranych od Was informacji, wytypowałam działania z tabliczki mnożenia, których zapamiętanie sprawia Wam wciąż trudność. Znajdują się one poniżej. Waszym zadaniem jest napisanie rymowanego wiersza, w którego treści umieścicie wszystkie wymienione działania wraz z ich wynikami. Wiersz może być dowolnej długości, jednak musi zawierać wszystkie wspomniane działania i posiadać tytuł. Prace konkursowe muszą być waszego autorstwa. Zabrania się kopiowania wierszy bądź ich fragmentów z internetu czy innych źródeł. Gotowe prace należy oddać do nauczyciela matematyki do dnia 27.09.2021r. Proszę pamiętać o podpisaniu prac imieniem i nazwiskiem oraz podaniu klasy. Mile widziane prace w formie wydruku na kartce formatu A4.

Działania do zawarcia w pracach konkursowych:

7*8=56 ;6*9=54 ; 7*6=42;8*6=48; 9*7=63;8*9=72

 

A na koniec mam dla Was dobre wieści,

pięć razy osiem równa się czterdzieści!

 

D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email