Z życia biblioteki szkolnej…

Powiększ obraz

W miesiącu październiku uczniowie bardzo chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną. Dodatkowym czynnikiem motywującym było „słodkie wypożyczanie” – każdy uczeń, który wypożyczył książkę otrzymał słodki upominek.

Podsumowując czytelnictwo w miesiącu październiku miło nam poinformować, że w klasach IV-VIII najwięcej książek wypożyczyła klasa piąta – w przeliczeniu na jednego ucznia to aż 4,5 książki. Najlepszym czytelnikiem wśród uczniów klas IV-VIII okazała się Oliwia Kumor, a tuż za nią uplasowała się Natalka Kasprzycka i Julka Wesołowska.

W klasach I-III najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy  pierwszej, średnio 3,8 książek na jednego ucznia. Najlepszym czytelnikiem okazał się Maciej Lulkowski z klasy II, a w dalszej kolejności uplasowała się Julia Kaczor i Emilka Szczerba – uczennice klasy I.

Mamy nadzieję, że październikowy zapał do czytania nie zmaleje w następnych miesiącach i uczniowie często będą odwiedzać bibliotekę szkolną. Wszak – według słów naszej noblistki Wisławy Szymborskiej – „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Zapraszamy więc do korzystania z zasobów biblioteki, a już wkrótce rozstrzygnięcie konkursów bibliotecznych.

 

M. Piwowarska

Print Friendly, PDF & Email