Warsztaty w Castoramie

Powiększ obraz

Dnia 14 kwietnia uczniowie klasy II i III wzięli udział w warsztatach organizowanych przez Castoramę w Kielcach. Warsztaty obejmowały dwa bloki tematyczne: ekologię i drewno.

Pod okiem specjalistów z Castoramy uczniowie dowiedzieli się jak dbać o środowisko i troszczyć się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie śmieci, odpowiednie oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych rzeczy.

Następnie bawiły się w stolarzy i własnoręcznie z przygotowanych, drewnianych elementów zbijały domek- skarbonkę, którą później pięknie ozdobiły.

Na koniec odbył się turniej wiedzy ekologicznej. Każde dziecko musiało odpowiedzieć na wylosowane pytanie. Wszyscy uczniowie wykazali się znakomitą wiedzą z dziedziny ekologii i drewna, za co otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki.
Oczywiście własnoręcznie wykonane skarbonki zabraliśmy do domu.

Warsztaty bardzo dzieciom się podobały i na pewno taka nietypowa lekcja długo pozostanie im w pamięci.

M. Kowalczyk

Print Friendly, PDF & Email