Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Powiększ obraz
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich życzę wszystkim miłośnikom książek, molom książkowym i tym, dla których dzień bez książki jest dniem straconym- niekończącego się festiwalu książkowego z najwspanialszymi tytułami!

Aby szelest przewracanych kartek  towarzyszył Wam codziennie, bo jak pięknie powiedział Umberto Eco : „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Pamiętacie lekcje języka polskiego,na których mówiliśmy o zaletach czytania? Czyż nie miał racji Feliks Rak pisząc: „Książki to twoi najlepsi przyjaciele, nie porzucą, nie zdradzą, a nauczą wiele”? I na zakończenie słowa mistrzyni,Mozarta poezji, naszej noblistki- Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jąką sobie ludzkość wymyśliła”.
WSZYSTKIEGO CZYTANEGO!!!
BEATA ZDYBIOWSKA
Print Friendly, PDF & Email