Stan czytelnictwa w miesiącu listopadzie

Powiększ obraz

W miesiącu listopadzie w klasach IV-VIII najwięcej książek wypożyczyli, podobnie jak w październiku, uczniowie klasy V – średnio 3,8 książek na jednego ucznia. Najwięcej woluminów wypożyczyły uczennice tejże klasy – Natalka Kasprzycka i Julka Wesołowska.

W klasach I-III najwięcej książek wypożyczyli uczniowie klasy II – nieco ponad 2 książki na jednego ucznia. W tej grupie wiekowej prym wiedli: Julia Kaczor z klasy I oraz Zuzanna Sułkowska i Dominik Wesołowski z klasy II. Tuż za nimi uplasowali się: Emilka Szczerba (klasa I), Maciej Lulkowski (klasa II), Nikola Nowak (klasa II), Antoni Stawiarski-Kula (klasa II), Brajan Graba (klasa III), Jakub Kozak (klasa II) oraz Agata Nowak (klasa III).

Wszystkim, którzy często odwiedzają bibliotekę szkolną i z pasją sięgają po książki serdecznie gratulujemy, bo „kto się o mądrość ubiega, ten księgi miłować winien nad srebro i złoto” (Jan Amos Komeński). Więc do miłego zobaczenia w bibliotece.

M. Piwowarska

 

Print Friendly, PDF & Email