Procedury biblioteczne dotyczące zwrotu książek

Powiększ obraz

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Obicach informuje, że w dniach 15 – 19 czerwca należy dokonać zwrotu podręczników oraz innych książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

W celu dokonania zwrotu komplet podręczników należy spakować do torby foliowej tzw. reklamówki i w widocznym miejscu flamastrem lub markerem podpisać imieniem i nazwiskiem ucznia oraz numerem klasy.

W związki z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID – 19 Biblioteka Szkoły Podstawowej w Obicach do odwołania będzie działać w ograniczonym zakresie tzn. od 15-19 czerwca prowadzone będą wyłącznie zwroty. Nie będzie czynna  czytelnia ogólna,

W dniach 15 -19 VI można dokonywać zwrotów niezależnie od dyżurów bibliotekarzy.

W holu  szkoły będą wystawione ławki szkolne z oznaczonym numerem klasy, na których należy odłożyć zwracane komplety książek, które po okresie trzydniowej kwarantanny zostaną przeniesione do pomieszczeń bibliotecznych, gdzie bibliotekarz odnotuje zwrot, sprawdzi czy wszystkie książki zostały zwrócone oraz oceni ich stan .

W okresie 15- 25 maja 2020r Biblioteka będzie czynna

we wtorki w godz. 9:00- 12:00

Środy 14:00 – 18:00

Czwartki 14:00 -18:00

W bibliotece będą obowiązywać następujące zasady:

  1. W lokalu Biblioteki w jednym momencie może przebywać tylko jeden Czytelnik. W trosce o bezpieczeństwo prosimy o niezabieranie do Biblioteki dzieci.
  2. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić, bądź wypożyczyć nasze zbiory muszą przebywać w Bibliotece w maseczce i rękawiczkach.
  3. Nie przyjmujemy książek od osób przebywających na kwarantannie. Osoby te proszone są o zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
  4. Przed wejściem do Biblioteki Czytelnik powinien użyć płynu dezynfekującego (środek dezynfekujący zapewnia szkoła).
  5. Czytelnik nie będzie miał wolnego dostępu do regałów.
  6. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane kwarantannie, która zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej, będzie trwała przynajmniej 3 dni.
  7. Zwracane książki będą odkładane w spakowanych przez czytelnika torbach foliowych podpisanych imieniem i nazwiskiem ucznia oraz numerem klasy. Czytelnik odkłada spakowane komplety książek na ławkach z oznaczeniem konkretnej klasy ustawionych w osobnym pomieszczeniu. Odizolowane egzemplarze oznaczone zostaną datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie można je włączyć do użytkowania;
  8. Rezygnujemy z następujących usług:

– dostępu do Internetu dla czytelników

– przyjmowania darów od czytelników

– korzystania ze zbiorów na miejscu

9. Pracownicy Biblioteki zostaną wyposażeni w rękawiczki i maseczki.

Będziemy dokładali wszelkich starań, aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie. Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby zmian w procedurach będziemy reagowali natychmiast.

Print Friendly, PDF & Email