Pomoc i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży – infolinia „Pomagamy”

Powiększ obraz

W roku szkolnym 2021/2022, kontynuowana jest pomoc i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży. Od 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

Celem infolinii jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, w tym następstw izolacji rówieśniczej spowodowanych stanem epidemii COVID-19. Dzięki nowej infolinii można skontaktować się ze specjalistami 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wsparcie można otrzymać także za pomocą kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo.

Pedagog szkolny – M. Piwowarska (źródło Ministerstwo Edukacji i Nauki)

Print Friendly, PDF & Email