ORŁY CZYTELNICTWA – EDYCJA DRUGA

Powiększ obraz
Ruszamy z II edycją naszego konkursu- ORŁY  CZYTELNICTWA. Cyklicznie pojawiać się będą wierszowane zagadki.

Każda ukrywa nazwisko znanej postaci pióra- poety, pisarza, dramaturga… Należy precyzyjnie notować rozwiązane hasła, by z ostatnią zagadką otrzymać instrukcję. Rozwiązania 15 zagadek wraz z odczytanym hasłem oddajemy w określonym czasie do pani Beaty Zdybiowskiej. Na najlepszych i zwycięzcę czekają piękne nagrody i … zaszczytny tytuł! Zapraszam do czytelniczej zabawy!!!  Dziś premia- dwie zagadki!!!
ZAGADKA 1
Ojciec poezji polskiej bezsprzecznie,
wdarł się na skałę pięknej Kaliopy.
Wiedział, że dotąd tam nie było
żadnego śladu polskiej stopy.
ZAGADKA 2
Kolejny Nobel dla kobiety-
mądrej i jakże niezależnej,
z bogatą wiedzą, doświadczeniem,
w działaniach także niezwykle mężnej!
Życzę wiatru w żagle! Dobrej zabawy, WASZA  POLONISTKA, Beata Zdybiowska
Print Friendly, PDF & Email