ORŁY CZYTELNICTWA

Powiększ obraz

ZAGADKA  6

” Był jednym z tego pokolenia,
 co  KOLUMBAMI  ich nazywano.

 Pewnie  by teraz rzekł ze złością:
 …<< Umrzeć przyjdzie, gdy się kochało,
  wielkie sprawy głupią miłością”.
    KOCHANI!   Kazda zagadka zawiera bardzą ważną podpowiedź, która ułatwia podanie właściwego nazwiska. W naszym konkursie liczy się dokładność i precyzja- niczego nie można przegapić! Dzięki temu poszerzacie własną wiedzę o literaturze i jej twórcach, a będzie ich w naszych zagadkach dokładnie piętnastu. Dodam tylko, że są też kobiety! Liczę na Waszą cierpliwość i wytrwałość! A teraz – jak zwykle – propozycja czytelnicza. Zachęcam do przeczytania książki ” Przychodzi Platon do doktora”, czyli filozofia w żartach. Filożarty potrafią naprawdę rozśmieszyć, wprowadzić w dobry nastrój, a przy okazji skłonić do refleksji nad życiem. Na zakończenie zagadka, która od stuleci fascynowała ludzi:
„Mężczyzna jest świadkiem strasznego wypadku syna. Bierze go na ręce, kładzie na tylnym siedzeniu samochodu i zawozi do szpitala. Kiedy chłopca wwożą na salę operacyjną, odzywa się chirurg:
– O Boże, to mój syn!
Jak to możliwe?
Pozdrawiam serdecznie, Wasza Polonistka, Beata Zdybiowska
Print Friendly, PDF & Email