O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ !!!

Powiększ obraz

Grudzień to miesiąc wyjątkowy! Mnóstwo w nim dni szczególnych i ciekawych oraz oczywiście Święta Bożego Narodzenia!

10 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka (od 1948 roku ! ) oraz Dzień Ochrony Praw Dziecka. Warto o tym wiedzieć i pamiętać, bo dzień ten wiele dla nas znaczy. Właśnie 10 grudnia1948 roku w Paryżu, Zgromadzenie Ogólne ONZ uchwaliło POWSZECHNĄ DEKLARACJĘ PRAW CZŁOWIEKA- zbiór praw człowieka i zasad ich stosowania.

17 grudnia natomiast pamiętajmy o tym, że przekleństwa nie powinny znaleźć się w naszym języku. To Dzień bez Przekleństw. Nie bez powodu o tym przypominam, bo wiecie, jakie mam zdanie o przeklinających i jak bardzo tego nie lubię!!! Tydzień przed Wigilią trzymajmy zatem nerwy na wodzy, a zamiast wulgarnych słów- rzućmy się na warzywa lub owoce! Zdenerwuje cię ktoś- rzuć „marchewka”, masz ochotę coś wulgarnie skomentować- powiedz „brukselka”. Jeśli zadziała- będzie sukces: potraficie zapanować nad swoimi emocjami!  To będzie naprawdę dobre przygotowanie do tegorocznych Świąt- jakże innych w czasach zarazy…

I jeszcze jedno: BĄDŹMY DLA SIEBIE DOBRZY!!!  WASZA POLONISTKA!

B. Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email