MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

Powiększ obraz

29 KWIETNIA obchodzimy to święto, które ustanowiono w 1982 roku przez KOMITET  TAŃCA  MIĘDZYNARODOWEGO  INSTYTUTU  TEATRALNEGO pod egidą UNESCO. Ta data to pamiątka chrztu francuskiego tancerza i choreografa.

Archeologiczne dowody na początki tańca pochodzą z 3300 r. p.n.e.. Malowidła nagrobne przedstawiały figury taneczne. Taniec odgrywał dużą rolę- miał sprowadzać deszcz, zwiększyć urodzaj, zapewnić pomyślność łowów. Wojownicy- tańcząc-  chcieli dodać sobie odwagi przed walką. O tańcu można pisać i mówić wiele, a oglądając popisy taneczne, balet, teatr tańca współczesnego- osiągamy często pełnię szczęścia! Wyobrażamy sobie własne popisy na parkiecie…Mamy taniec towarzyski, nowoczesny, współczesny czy uliczny…

TAŃCZMY! Nie tylko 29 kwietnia, bo ruch + muzyka to doskonały sposób na zdrowie!

WSZYSTKIEGO TANECZNEGO,  WASZA POLONISTKA, Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email