LUTOWE CIEKAWOSTKI

Powiększ obraz

Każdy miesiąc obfituje w różne święta, jubileusze, uroczystości. Luty, miesiąc znany z przysłowia: „Idzie luty, podkuj buty”, to również ochody Ogólnopolskiego Dnia Pisania Piórem- 12 lutego.

Zachęcam do pisania piórem, które pięknie kształtuje charakter pisma! Kilka dni później, 17 lutego obchodzimy Dzień Drobnych Uprzejmości- bądźmy dla siebie dobrzy, zwłaszcza  w tych trudnych czasach zarazy. To niewiele kosztuje, a czyni czasem czyni cuda! Zawsze zwracam uwagę na zasady dobrego wychowania i kulturę osobistą, która jest wizytówką nas samych!

Dla każdego, nieobojętnego użytkownika mowy rodzinnej ważny jest Międzynarodowy Dzień Języka  Ojczystego, który w kalendarzu jest pod datą 21 lutego Dbajmy o nasz język, który zapewnia nam cudowny sposób komunikowania się, wyrażania uczuć, mówienia i pisania o rzeczach pięknych, mądrych, ciekawych!

Na zakończenie słodki i pyszny akcent- TŁUSTY CZWARTEK, który już 11 lutego! Jedzmy pączki, faworki, pączusie- bez martwienia się o zbędne kilogramy, bo to dzień w roku – wyjątkowy!

Życzę wszystkim najsmaczniejszych pączków na świecie, pąchnących konfiturą różaną i aromatem lukru, bądź cukru pudru. Wszyskiego najsłodszego dnia 11 lutego.

Wasza polonistka, Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email