Koronawirus wciąż groźny

Powiększ obraz

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

Bieżący rok szkolny był rokiem specyficznym, w dużej mierze ze względu na pandemię koronawirusa i związane z tym ograniczenia w funkcjonowaniu szkoły, a także w życiu społecznym i gospodarczym. Wiele obostrzeń zostało już złagodzonych, ale wirus wciąż nie odpuszcza. Dowodem tego są, wciąż wysokie, codzienne notowania zachorowań na COVID-19 – także w naszym województwie. Dodatkowo Ministerstwo Zdrowia ostrzega przed możliwą drugą falą zachorowań. Konieczne jest więc dalsze przestrzeganie zaleceń sanitarnych: noszenie maseczek i zachowanie co najmniej 2-metrowej odległości w miejscach publicznych, dezynfekcja oraz częste mycie rąk.

Życząc przemyślanych i odpowiedzialnych decyzji oraz dużo zdrowia na nadchodzące wakacje polecam dwa filmy, które pokazują jak rozprzestrzeniają się patogeny. Link do filmików znajduje się poniżej – wystarczy w niego kliknąć. Zachęcam do oglądania.

http://Koronawirus-film: Co się dzieje kiedy komuś podajemy rękę?

http://Koronawirus -film: Jak przenoszą się patogeny?

 

M. Piwowarska – pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email