KONKURSOWA ZAGADKA 9

Powiększ obraz

To typowa postać dynamiczna. Władczy i rozpustny zmienia się w religijnego, wrażliwego, delikatnego i współczującego mężczynę. Budzi sympatię czytelnika, ale dopiero po przemianie.

A wszystko za sprawą kobiety, która jest uosobieniem piękna- tego zewnętrznego i wewnętrznego! Wreszcie i ona pokocha tego mężczyznę, wyjdzie za niego za mąż i będzie szczęśliwa! Nasz noblista pięknie nakreślił ich losy, potwierdzając wielką siłę miłości, która czyni cuda…

Ten mężczyzna walczący o ukochaną to…

A skoro mowa o pięknej i prawdziwej miłości, to warto przytoczyć słowa autora „Małego Księcia” : „Prawdziwą przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść, a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć”.

Kto nie wierzy, niech przeczyta „Tristana i Izoldę”, „Love story”, „Jesienną miłość”… O tym, że uczucie to jest potęgą- świadczy  też „Hymn o miłości”  – LIST ŚW. PAWŁA DO KORYNTIAN, O CZYM ZAPEWNIA WAS POLONISTKA- Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email