KONKURSOWA ZAGADKA 7

Powiększ obraz

Przesympatyczna dziewczynka o wdzięcznym imieniu. Właścicielka niezwykłego piórnika z niezwykłym lokatorem…Nasza bohaterka ma również dobre serduszko! A czyta się tę książkę z łezką w oku, bo dziś  dobro i wrażliwość  to towary deficytowe!!! Dziewczynka ta niejednego czytelnika mogłaby nauczyć, jak być dobrym i wartościowym, nawet łobuzowi okazała serce…

Ta dziewczynka to …
KTO LUBI CZYTAĆ  wzruszające  historie, ocierać przy tym łezkę w oku, powinien sięgnąć po niezwykła lekturę autorstwa Astrid Lindgren- szwedzką pisarkę, znaną na całym globie („Pippi…”, „Dzieci z Bullerbyn”). Tym razem mamy trudny temat , który nie spodobał się krytykom, nieprzekonanym o decyzji  pisania o śmierci młodym czytelnikom. A książka jest naprawdę wyjątkowa!!! „Bracia Lwie Serce ” wzruszają czytelnika do łez i choć jest to przygoda z elementami baśniowymi, książkę może przeczytać każdy.

Polecam, Wasza Polonistka, Beata Zdybiowska

 

Print Friendly, PDF & Email