KONKURSOWA ZAGADKA 3

Powiększ obraz

Drobny pijaczek, dawny profesor języka polskiego, któremu kobieta złamała serce.  Autor słów, które dziś są  nieprawdopodobnie aktualne: ” Cokół jest podkładką dla durniów, przyjacielu!”. Pomimo jedynie roli epizodycznej w powieści, zdąży wzbudzić sympatię  czytelnika. Używa też znanego łacińskiego określenia-  ” noblesse oblige”-  użytego po raz pierwszy przez francuskiego pisarza Gastona de  Levis  w MAKSYMACH  I REFLEKSJACH.

Nazwisko tego epizoducznego bohatera powieściowego brzmi…

Obiecałam wspomnieć o KĄCIKU MOLA KSIĄŻKOWEGO, który zagościł w klasie czwartej. Otóż uczniowie tak dużo czytają- poza lekturami- że chętnie dzielą się swoimi propozycjami czytelniczymi! Tworzymy listę książek wartych przeczytania, z podaniem zalet wymienionej książki! Kto wie, może któraś z nich stanie się naszą ulubioną powieścią?

A ja na pewno nagrodzę te czytelnicze pszczółki! Pozdrawiam serdecznie, WASZA   POLONISTKA

B. Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email