KONKURSOWA ZAGADKA 12

Powiększ obraz

” Niech się dzieje wola nieba…” i wszystko jest jasne! Można oczywiście dużo pisać o tym bohaterze literackim: że ma znaczące nazwisko, że jest przebiegły i sprytny, że pod pozorem religijności skrywa negatywne cechu charakteru…

Ale i tak wszyscy domyślają się, o kogo chodzi!

Ten mężczyzna to…( tytuł, który piastował )

***

18 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień  Muzeów. To dobry moment, by przypomnieć, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu! Skarbnica wiedzy, wielu wzruszeń, rozrywki, zaspokajania wyższych uczuć. Miejsca te na pewno uczą szacunku do historii, naszej przeszłości, ludzi, których już nie ma, wydarzeń, które zmieniły bieg historii…

Nawet nie macie pojęcia, jak dziwne mogą być muzea ( Muzeum Guzików, Muzeum  Ognia, Muzeum Dobranocek PRL- u…), warto je zwiedzić i poznać naszą historię, bawiąc się przy tym znakomicie, o czy zapewnia Wasza Polonistka, Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email