KONKURS FOTOGRAFICZNY Z OKAZJI OBCHODÓW TYGODNIA BIBLIOTEK 2020

Powiększ obraz

8-15 maja  – Tydzień Bibliotek

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2020 jest „Zasmakuj w bibliotece”

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Biblioteka SP w Obicach włączając się do tej ogólnopolskiej akcji ogłasza Konkurs Fotograficzny online pt. „KSIĄŻKA NA FOTOGRAFII” w terminie 8V- 15V 2020r.

Uczniów z kl. I –III i IV-VI ze Szkoły Podstawowej w Obicach zapraszamy do zrobienia fotografii z książką w roli głównej. Pomysły jak pokażą książkę na zdjęciu zależą tylko od wyobraźni uczestników. Może to być np.: fajna poza podczas czytania, półka z książkami,  książka łącząca się z osobą czy przedmiotem, lub nawiązując do hasła  „Zasmakuj w bibliotece” przedstaw w interesujący sposób książki kucharskie  mamy itd.). Fotografie zostaną  opublikowane w naszej stronie internetowej.

Cele konkursu:

– Włączenie się w obchody Tygodnia Bibliotek

-Zachęcenie dzieci i rodziców podczas pobytu w domu do wspólnego kreatywnego spędzenia wolnego czasu

– Rozwijanie potrzeby kontaktu z książką

– Rozwijanie wyobraźni plastycznej

– Wystawa wirtualna prac dzieci

ZADANIE:  Wykonaj zdjęcie z książką w roli głównej. Pomysł jak przedstawisz książkę na fotografii zależy tylko od TWOJEJ wyobraźni. Gotowe  zdjęcie prześlij w terminie 8 V- 15 V 2020 r. na moją skrzynkę e-mailową na e-dzienniku. Na prace konkursowe czekam do 15 V godzina 18:00. Ogłoszenie wyników konkursu 18 V 2020 r.

Na uczestników konkursu czekają nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Organizator –nauczyciel bibliotekarz Renata Strójwąs.

Print Friendly, PDF & Email