KĄCIK MOLA KSIĄŻKOWEGO!

Powiększ obraz

Na czas wakacyjny polecam Wam książki dwóch polskich  autorek: Małgorzaty Musierowicz i Joanny Chmielewskiej.


Musierowicz jest Kawalerem Orderu Uśmiechu (1994).  Urodzona w 1945 roku, jest autorką JEŻYCJADY, BAMBOLANDII, POCZYTAJ MI,  MAMO, GAWĘD KULINARNYCH, ZBIORU FELIETONÓW, AUTOBIOGRAFII, PRZEKŁADÓW. Książki Musierowiczowej czyta się jednym tchem! Bliska sercu tematyka, ciekawe dialogi, kapitalne pomysły bohaterów, wartka akcja i cudowne poczucie humoru to niewątpliwe atuty książek naszej powieściopisarki. Książki Musierowiczowej świetnie czyta się zarówno w słoneczne dni, jak i w deszczowe. Jeśli nie czytaliście „Kłamczuchy”, zacznijcie od niej! Tylko nie kłamcie jak ona!

Starszym czytelnikom polecam Joannę Chmielewską! Powieściopisarka zmarła w 2013 roku. Pozostawiła literaturę dla dorosłych i dla  młodzieży, dla dzieci, poradniki, autobiografie, słuchowiska. Jej książki stały się wdzięcznym materiałem adaptacji i ekranizacji filmowych i teatralnych! Język Cmielewskiej, zwariowane pomysły sensacyjno- kryminalne potrafią rozbawić  nawet wyrafinowanego czytelnika- polecam BABSKI MOTYW! Wymieniać ciekawe tytuły można długo, bo autorka miała zawsze głowę pełną oryginalnych pomysłów- ja wymienię te, które wspominam z uśmiechem  do dziś: „Babski  motyw”, „Lesio”, „Traktat o odchudzaniu”, „Zwyczajne życie”.

KOCHANI!!! CZYTAJCIE, bo książki to najwspanialsi przyjaciele na słońce i niepogodę. Nigdy Was nie zawiodą, przeniosą w ciekawy świat, rozbawią, nauczą i na pewno pozostaną w pamięci na długo! Potrafią też nauczyć wielu cennych umiejętności, savoir- vivru. Czytajmy, może uda się zmienić to, co jest przykrą prawdą w sentencji:

„OTO CECHA NASZYCH CZASÓW: DUŻO MASZYN, MAŁO MANIER” [J. PATRICK]

PODRAWIAM WAS SERDECZNIE- WASZA POLONISTKA !

Beata Zdybiowska
Print Friendly, PDF & Email