Kącik kinomana

Powiększ obraz

Oglądając film ” Sztuka ścigania się w deszczu”, nie spodziewajcie się filmu o wyścigach samochodowych, choć główny bohater jest własnie kierowcą rajdowym!

Popatrzcie na film przez pryzmat metaforycznego znaczenia tytułu. Czy łatwo idzie się (lub jedzie) w deszczu? Wygodnie? Bez problemów? Z uśmiechem na twarzy? Doceńcie siłę wielkiej miłości, przywiązania i empatii. A jak dodam jeszcze, że narratorem jest cudowny pies Enzo, który kocha i jest kochany, a jego przyjaźń wiele znaczy w życiu bohaterów, to film naprawdę może intrygować!

W jednej z ról – aktorka znana z filmu „Mamma mia”- Amanda Seyfried. Narratorem-psem Enzo jest Kevin Costner. Wielka jest siła przyjaźni i miłości, wielka i nieoceniona rola rodziny- dbajcie więc o nią ile sił, a życie stanie się pełniejsze i szczęśliwsze! Film można obejrzeć dziś (20 września na CANAL+FAMILY o godzinie 18.30).

W nawiązaniu do sensu i przesłania tego filmu dedykuję Wam również myśl znanego filozofa- Sokratesa:

„BŁĄD JEST PRZYWILEJEM FILOZOFÓW, TYLKO GŁUPCY NIE MYLĄ SIĘ NIGDY”

Pozdrawiam serdecznie- WASZA POLONISTKA

Beata Zdybiowska

Print Friendly, PDF & Email