Home Rok szkolny 2018/19 V Festyn Rodzinny "Wspólne Granie"
V Festyn Rodzinny "Wspólne Granie" Email

Nasza szkoła była organizatorem V Festynu Rodzinnego „Wspólne Granie", który odbył się w sobotę 18 maja. Impreza połączona była z obchodami Dnia Matki i Ojca.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim patriotycznym akcentem, nawiązując do ubiegłorocznej rocznicy stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i niedawnego Święta Flagi RP. Nasz rodzinny chór Kaczorów (mama, córka i syn) zaśpiewał wzruszającą pieśń patriotyczną „Ojczyzno ma", a pani Kamila dodatkowo także utwór „Taki kraj". Dziewczynki z klasy IV i V wykonały wspaniały taniec z biało-czerwonymi flagami.
Następnie przedszkolaki z „Akademii Krasnoludka" oraz uczniowie klas I-V zaprezentowali specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny. Były wiersze, piosenki, tańce i wzruszające życzenia. A to wszystko dla tych, na których człowiek, czy to mały, czy duży, zawsze może liczyć, czyli dla ukochanych rodziców.
Mamusie i tatusiowie byli bardzo wzruszeni i dumni ze swoich pociech. Ich troska i trud włożony w wychowanie dzieci został wynagrodzony.
Niezwykle wzruszającym momentem było wręczenie rodzicom przygotowanych przez uczniów życzeń i upominków.
Po części artystycznej uczestnicy festynu mogli skorzystać z wielu atrakcji: była dmuchana zjeżdżalnia, pokaz służb mundurowych (policja i straż pożarna), gry i zabawy, czyli konkursy z nagrodami, domowe wypieki i kiełbaski z grilla.
Podczas tego rodzinnego świętowania znów propagowano treści profilaktyczne. Korytarz szkolny ozdobiono plakatami promującymi treści prozdrowotne, a na stoliku dostępne były broszurki o tej tematyce, które zainteresowane osoby mogły zabrać ze sobą do domu.
Podczas całego festynu odbywała się zbiórka na leczenie absolwentki naszej szkoły – Pauliny Mazur. Pod hasłem „Nie pozwólmy rakowi zabrać mamy Oskarowi" wolontariusze z naszej szkoły zbierali do puszek pieniążki, a uczestnicy festynu w myśl zasady, że dobro zawsze powraca, chętnie włączali się do akcji.
V Festyn Rodzinny po raz kolejny okazał się udaną imprezą, która zintegrowała środowisko, zacieśniła więzi rodzinne i zachęciła do wspólnego aktywnego spędzania czasu wolnego.
Dyrektor szkoły i nauczyciele serdecznie dziękują rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku oraz wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację festynu. Dziękujemy kierownikowi MGOPS w Morawicy pani Justynie Cesarz –Soi, prezesowi pływalni „Koral" Wojciechowi Ostrowskiemu, prezesowi KS „Moravia" Markowi Białkowi, radnemu Pawłowi Pajączkowskiemu, naczelnikowi OSP Chałupki Piotrowi Polewczakowi, strażakom z OSP Chałupki: Adrianowi Wesołowskiemu, Tomaszowi Pietrasowi, Michałowi Pietrasowi i Arturowi Bobowskiemu, strażakom z OSP Drochów Dolny: Sławomirowi Krukowi i Zdzisławowi Wojsie, policjantom z Posterunku Policji w Morawicy, garncarce ceramicznej pani Elżbiecie Klimczak, panu Stanisławowi Zawadzkiemu i panu Wojciechowi Nowakowi.

(M.Piwowarska)

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dziś : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting