Home Aktualności Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu Email

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Celem akcji jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Nasza szkoła zgłosiła swoje działania w ramach tego przedsięwzięcia, które realizowaliśmy od 29 stycznia do 9 lutego 2018r. Na godzinach wychowawczych, edukacji informatycznej, zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa, języku polskim i zajęciach koła PCK, nauczyciele przeprowadzili pogadanki okolicznościowe na temat bezpieczeństwa w sieci, zasadach netykiety oraz zagrożeniach czyhających w Internecie. Zajęcia edukacyjne uatrakcyjniły filmy edukacyjne „Bezpieczny Internet" oraz „Owce w sieci".
Dodatkowo każda klasa miała opracować wspólny plakat na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursach indywidualnych na ulotkę lub plakat promujący bezpieczny Internet oraz rymowankę lub hasło na temat bezpieczeństwa w sieci. Chętni uczniowie mogli także wykonać prezentację multimedialną „Internet – bezpieczeństwo na co dzień". Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Nagrody za najciekawsze prace, ze względów organizacyjnych, będą wręczone w późniejszym terminie, podczas podsumowania akcji „Nałogom mówię – NIE".
W ramach akcji DBI, w dniu 6 lutego naszą szkołę odwiedziły funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Policjantki spotkały się z uczniami klas gimnazjalnych oraz klas I-IV szkoły podstawowej. Podczas prelekcji starsi uczniowie z zainteresowaniem słuchali o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetowych oraz o zagrożeniach jakie niesie za sobą nieodpowiedzialne korzystanie z sieci. Chętnie dyskutowali ze sobą na problematyczne tematy związane właśnie z bezpiecznym Internetem. Poruszony został także temat ich odpowiedzialności prawnej jako osób nieletnich, a także to jakie należy spełnić wymogi, aby zostać policjantem. Młodsi uczniowie także poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Z uwagą słuchali opowieści Policjantek o zagrożeniach, jakie niesie ze sobą Internet, zadawali wiele pytań, dzielili się swoimi doświadczeniami.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, uczniowie zostali także poinformowani o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
Koordynatorem akcji w naszej szkole była pani Mirosława Piwowarska.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Jowity Faustyna
Dziś : Danuty Juliana
Jutro : Aleksego Lukasza
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting