Home Rok szkolny 2017/18 Turniej Wiedzy Przyrodniczej
Turniej Wiedzy Przyrodniczej Email

W dniu 21 listopada 2017 roku zespół uczniowski z klasy IV w składzie: Malwina Strzeszkowska, Natalia Poklek oraz Natalia Ozimirska reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim Turnieju Wiedzy Przyrodniczej nt. „Bioróżnorodność królestwa grzybów i jej znaczenie dla przyrody i człowieka" dla klas IV- VII szkół podstawowych.

Nasi młodzi przyrodnicy na zajęciach dodatkowych Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunem panią Katarzyną Nowak, od września zgłębiali wiedzę nt. królestwa grzybów, a materiału do przyswojenia było co niemiara. W turnieju zostały poruszone następujące zagadnienia: zasady klasyfikacji organizmów żywych, grzyby między światem roślin i zwierząt, czynności życiowe grzybów, środowisko życia grzybów, charakterystyka porostów, znaczenie grzybów w przyrodzie, gospodarce i życiu człowieka, w świecie grzybów nadrzewnych, jak grzyby zasiedlają drzewa?, co powoduje, że niektóre gatunki pojawiają się jeszcze przed śmiercią drzewa, a niektóre rosną wyłącznie na martwym drewnie?, czy na martwych kłodach kolejność pojawiania się określonych gatunków jest przypadkowa, czy może jest jakaś prawidłowość i można przypisać grzyby do różnych stadiów rozkładu drewna?, jakie gatunki wspólnie rozkładają jeden kawałek drewna, a jakie nigdy się na jednym fragmencie nie spotkają?, zapachy i kształty Królestwa Grzybów, grzyby chronione. Po zaciętej rywalizacji, która odbyła się w SP 27 w Kielcach, sześciu konkurencjach m.in. teście wiedzy, kole fortuny, do której przystąpiło 19 zespołów z terenu naszego województwa, z nagrodami i uśmiechami na twarzy wróciliśmy do naszej szkoły.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Jowity Faustyna
Dziś : Danuty Juliana
Jutro : Aleksego Lukasza
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting