Home Rok szkolny 2017/18 Obchody Narodowego Święta Niepodległości
Obchody Narodowego Święta Niepodległości Email

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole, jak co roku, miały szczególny charakter. W tym wyjątkowym dniu cała społeczność szkolna wspomina tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny. Kłaniamy się nisko naszym bohaterom narodowym i wszystkim, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza religia, kultura i tradycja

W dniu 10 listopada o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn. Uczniowie klas gimnazjalnych w ciekawej inscenizacji przedstawili losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, wybuch I wojny światowej i nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj. Następnie członkowie koła tanecznego zaprezentowali zachwycający taniec z biało-czerwonymi szarfami w rytm piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem". Przepiękny, porywający występ, publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Na zakończenie uczniowie klasy trzeciej „Pociągiem do wolności" zabrali widzów w wirtualną podróż po Polsce, zastanawiając się po drodze komu złożyć życzenia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość przygotowały panie: Małgorzata Kowalczyk, Katarzyna Nowak i Małgorzata Zacharz.
W godzinach popołudniowych odbyło się kolejne, III już, „Pieśniobranie dla przyjemności o Niepodległości". Na odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli: Burmistrz Miasta I Gminy Morawica - pan Marian Buras, dyrektor Samorządowego Centrum Kultury w Morawicy – pani Teresa Badowska, dyrektor ZPO w Morawicy i radny powiatu – pan Jacek Kuzia, przedstawiciele Kopalni Wapienia w Morawicy – państwo Pawlik, radny – pan Paweł Pajączkowski, rodzice, nauczyciele i uczniowie. Po obejrzeniu okolicznościowego przedstawienia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Obicach, wszyscy przystąpili do wspólnego śpiewania pieśni legionowych. Przy wykorzystaniu, specjalnie przygotowanych na te okazję, śpiewników, z muzycznym podkładem w tle, rozbrzmiewały najbardziej znane pieśni, które towarzyszyły polskim legionistom podczas ich walk w czasie I wojny światowej: „Rozkwitały pąki białych róż", „Wojenko, wojenko..", „Szara piechota", czy „Przybyli ułani pod okienko". W przerwie między pieśniami, uczestnicy uroczystości mogli skosztować ciast domowego wypieku przygotowanych przez nauczycieli i pracowników obsługi.
Dyrektor szkoły i nauczyciele serdecznie dziękują wszystkim, którzy znaleźli czas, aby wspólnie z nimi świętować 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości i ... zapraszają na kolejne Pieśniobranie za rok.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Jowity Faustyna
Dziś : Danuty Juliana
Jutro : Aleksego Lukasza
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting