Home Rok szkolny 2016/17 Rajd rowerowy do Zaborza
Rajd rowerowy do Zaborza Email

 W roku szkolnym 2016/2017 narodził się pomysł organizacji rajdu rowerowego. Za zgodą Pana Dyrektora Jerzego Węgrzyna udało się go zrealizować. Brakowało niewiele, a nie doszedłby on do skutku. Na szczęście nauczycielki, które uczestniczyły w rajdzie, zachowały zimną krew i podjęły prawdziwie męską decyzję. O czym mowa? Zacznijmy od początku.

6.10 rano, 12 czerwca 2017r.- wszystko wskazuje na to, że za chwilę z nieba poleje się niemały deszcz. Telefon się rozdzwonił... gorąca linia, a na łączach Pani Katarzyna Nowak, Małgorzata Zacharz oraz Karolina Lis. Podejmujemy decyzję o przełożeniu rajdu, szybko zawiadamiamy młodzież, która miała brać w nim udział. Zaczyna lać.... bardzo. Zaczynamy się martwić- akurat dziś musiała się tak popsuć pogoda? Jak dziś nie pojedziemy, to już pewnie wcale nam się nie uda, no bo kiedy? I nagle staje się cud. Przestaje padać i na niebie pojawia się nadzieja. PRZEJAŚNIA SIĘ! Nagle w głowie rodzi się pomysł o przesunięcie godziny wyjazdu rajdu spod szkoły o godzinę później. Szybko podejmujemy decyzję i dajemy ponownie znać wszystkim uczestnikom.
9.00 rano - wszyscy spotykamy się na parkingu przed szkołą w Obicach. Sprawdzamy obecność i okazuje się, że jesteśmy w komplecie. Omawiamy ostatnie sprawy organizacyjne, przypominamy przepisy ruchu drogowego. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie , "błogosławieństwo " dyrektora i możemy ruszać.
Dwie kolumny rowerowe wyruszają w kierunku Zaborza. Jedziemy lasem i dojeżdżamy do Lisowa. Pojawiają się pierwsze przeszkody - tym razem szybko udaje się naprawić usterkę. Pani Karolina swoim magicznym przybornikiem rowerowym odkręca błotnik tak, żeby nie przeszkadzał w dalszej jeździe i możemy kontynuować nasz rajd. Przejeżdżamy przez kolejne miejscowości: Brudzów, Radomice. Dwa ciężkie podjazdy już za nami, więc przerwa będzie wskazana. W Radomicach, w okolicy kościoła, znajduje się przystanek autobusowy z ogromną zatoczką, gdzie możemy bezpiecznie odpocząć. Nasi gimnazjaliści chyba jednak się trochę zmęczyli, bo kanapki i inne smakołyki poszły w ruch. Po krótkim odpoczynku wyruszamy w dalszą podróż. Jeszcze kilka kilometrów i będziemy na miejscu. Około godziny 12.00 docieramy na miejsce, gdzie zaplanowaliśmy ognisko. Jeszcze dobrze nie rozgościliśmy się na działce, kiedy to z niespodziewaną wizytą pojawili się strażnicy miejscy, którzy skontrolowali, czy wszystko jest w należytym porządku. Na zakończenie wizyty strażnicy wręczyli każdemu z uczestników opaskę odblaskową.
Piotrek Jaworski zajął się przygotowaniem ogniska, a panie nauczycielki przygotowały kiełbaski. W wolnej chwili młodzież spacerowała po posesji, karmiła ryby w stawie oraz grała w piłkę. Mogli też zobaczyć prawie 100-letni drewniany dom stojący na działce, jak również wejść na teren Wioski Indiańskiej.
Kiełbaski, chleb i ziemniaki z rusztu zostały zjedzone, nadeszła pora, aby wracać do Obic. Pojawiły się kolejne problemy. Okazało się, że mamy kapcia... dętka Pauliny Dziewięckiej ma dziurę. Wspólnymi siłami naprawiliśmy usterkę i nakleiliśmy łatkę tak, aby uczennica mogła wrócić razem z nami.
Wyruszamy w drogę powrotną. W okolicy Leśnego Zacisza w Lisowie okazuje się, że kolejna dętka strzeliła. Tym razem nie mieliśmy odpowiedniego klucza, aby odkręcić koło i naprawić usterkę. Dlatego też niezbędny był "Pan Tata" , który pojawił się i spakował do swojego dużego samochodu i rower i swoją córkę. Po kolejnej przerwie i zjedzonych lodach wjeżdżamy dalej w las i kierujemy się w stronę Grabowca. Nagle huk i pisk. Trzecie dętka pękła! Nie mieliśmy wyjścia, było już późno, dlatego pani wychowawczyni wykonała telefon do " Pana Taty", który poraz kolejny przyjechał i wyciągnął nas z opresji. Bardzo mu za to jesteśmy wdzięczni. Zwartą grupą wróciliśmy do Obic, po drodze zostawiając paru uczniów przy swoich posesjach. Wszyscy dotarli bezpiecznie do domów.
Gratulujemy wytrwałości uczestnikom i mamy nadzieję, że będą kolejne edycję rajdów rowerowych.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dziś : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting