Home Rok szkolny 2015/16 Echa VII Biesiady Literackiej
Echa VII Biesiady Literackiej Email

21 czerwca 2016 roku o godzinie 1600, w szkole w Obicach odbyła się już VII Biesiada Literacka organizowana przez naszą polonistkę, panią Beatę Zdybiowską. Jak zwykle do szkoły zawitali nauczyciele z naszej placówki: pani Zacharz, pani Nowak, pani Ślusarczyk, pani Lorek, pani Kraj i dyrektor szkoły pan Węgrzyn oraz pani Graczak z SP w Dębskiej Woli. Licznie przybyli absolwenci, rodzice uczniów oraz goście związani - bardziej lub mniej z naszą szkołą. Tym razem motywem przewodnim biesiady był Henryk Sienkiewicz, którego rok właśnie obchodzimy.

Tegoroczna biesiada rozpoczęła sie piosenką "Dumką na dwa serca". Wszystkich gości wierszem powitała następnie pani Zdybiowska. Potem Magda Szczerba i Karolina Bryła przybliżyły nam postać Sienkiewicza prezentacją multimedialną. Uczennice wyrecytowały też fragment "Latarnika". W interpretacji głosowej D. Kasperek, E. Kozak, A. Szarejko, W. Kojac, K. Kowalskiej, N. Kumor i pani A. Skucińskiej przeczytane zostały fragmenty "Trylogii" naszego noblisty. Uczniowie naszej szkoły wystawili też scenkę z "Krzyżaków". Goście, często z uśmiechem na ustach, obserwowali rozmowy średniowiecznych biesiadników, a także śluby Zbyszka z Bogdańca. Cofnąć się w czasie mogliśmy nie tylko dzięki wspaniałej grze aktorskiej uczniów, ale również dzięki strojom i scenografii. W przedstawieniu wzięli udział: K. Dziewięcki IIa - Zbyszko, B. Gawior IIIa - Maćko z Bogdańca, A. Smolarczyk Ia - księżna Anna Danuta, M.Motyczyńska IIa - Danusia Jurandówna oraz Roksana i Laura Święcickie z Ia jako dwórki księżnej. Po inscenizacji usłyszeliśmy "Dumkę na dwa serca" w wykonaniu Natalki Kumor i Kacpra Dziewięckiego. Po piosence, narratorzy: O.Gwóźdź, K.Gajek oraz pani Skucińska , teraz jako komisja Królewskiej Szwedzkiej Akademii, symbolicznie przyznali H. Sienkiewiczowi literacką Nagrodę Nobla. Występy zakończyła Agata Korban (absolwentka), która wykonała utwór muzyczny na skrzypcach. Po części artystycznej wszyscy udali się na poczęstunek. Goście mogli porozmawiać w miłym towarzystwie oraz skosztować przygotowanych wypieków. Nie zabrakło również chlebka oliwkowego, który pani Zdybiowska przygotowuje na każdą uroczystość... 

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dziś : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting