Home Rok Szkolny 2014/15 Jubileusz szkoły - 100-lecie jej istnienia
Jubileusz szkoły - 100-lecie jej istnienia Email

„Aby drogę mierzyć przyszłą, trzeba pomnieć, skąd się wyszło...". Te piękne słowa C.K. Norwida, były hasłem przewodnim niezwykłego jubileuszu szkoły w Obicach – 100-lecia jej istnienia. Uroczystości rozpoczęły się 7 czerwca o godzinie 1200 mszą świętą w kościele parafialnym p.w. Dobrego Pasterza w Obicach. Homilię wygłosił ksiądz Grzegorz Stachura – absolwent szkoły.

W czasie nabożeństwa ksiądz Ryszard Majkowski – również absolwent szkoły – dokonał poświęcenia sztandaru, który przedstawiciele rodziców przekazali na ręce dyrektora szkoły, Jerzego Węgrzyna, ten zaś reprezentacji uczniów. Po mszy świętej dalsze uroczystości odbyły się w szkole na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego, nastąpiło uroczyste ślubowanie i zaślubiny ze sztandarem przedstawicieli uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, przedstawicieli Rady Rodziców oraz dyrektora i nauczycieli szkoły podstawowej i gimnazjum. W części oficjalnej jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły, Jerzy Węgrzyn, który powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się: Świętokrzyski Kurator Oświaty – Małgorzata Muzoł, wójt gminy Morawica – Marian Buras, przewodnicząca Rady Gminy – Ewa Zaczek-Kucharska, sekretarz UG – Anna Kowalska, senator Krzysztof Słoń, prezes Kopalni Wapieni i Lokalnych Przedsiębiorców – Józef Dąbek, przedstawiciele Rady Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, byli dyrektorzy, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, księża, rodzice i absolwenci. Miłym akcentem było przekazanie przez włodarza naszej gminy, Mariana Burasa, obrazu przedstawiającego budynek szkoły, który namalowała lokalna artystka pani Hanna Kuta.
W dalszej części odbyła się część artystyczna. Uczniowie szkoły podstawowej zatańczyli poloneza i polkę, a następnie zaprezentowali dwa tańce dyskotekowe. Przedszkolaki z Akademii Krasnoludka zaśpiewali i zatańczyli w rytm skocznych piosenek dla najmłodszych. Młodzież gimnazjum przeniosła zebranych w przeszłość - w świat dawnej szkoły „Antka" B.Prusa, gdzie dostęp do edukacji był ograniczony, a niesforny lub mało zdolny uczeń często brany był „na rozgrzewkę". Z kolei uczniowie klasy 2a zaprezentowali refleksyjno-filozoficzną baśń „Słowik i róża" w wersji polsko-angielskiej. Ta wzruszająca opowieść niosła ze sobą przesłanie: Ile warta jest miłość we współczesnym świecie i czy uczucie, które tak szybko deklarujemy jest prawdziwe? Pomiędzy występami uczniów zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną, która pokazała jak zmieniała się szkoła w Obicach na przestrzeni lat. Aby ułatwić podróż sentymentalną w przeszłość na korytarzu szkolnym została udostępniona wystawka zdjęć, przedstawiająca życie szkoły od lat powojennych do czasów współczesnych.
Z okazji tak pięknego jubileuszu całej szkolnej społeczności, rodzicom i absolwentom pozostaje życzyć kolejnych 100 lat, podczas których szkoła w Obicach będzie równie pięknie się rozwijać pod względem intelektualnym, sportowym i lokalowym, będzie ostoją życia kulturalnego w swoim środowisku, a każdy jej absolwent będzie z dumą mógł powiedzieć – „To jest moja szkoła – mój drugi dom".
Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w obchodach jubileuszu.

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Marcelego Wlodzimierza
Dziś : Antoniego Jana
Jutro : Malgorzaty Piotra
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting