Home Rok Szkolny 2013/14 V Biesiada Literacka
V Biesiada Literacka Email

V Biesiada Literacka odbyła się w Gimnazjum w Obicach 23 czerwca 2014r., o godzinie 1600. Nasza cykliczna impreza - tym razem - przebiegała pod hasłem "W hołdzie wolności, niepodległości i prawdzie". Wśród uczestników Biesiady znaleźli się uczniowie i absolwenci, którzy zawsze chętnie angażują się i wracają do naszej szkoły.

Niezwykle skupione gremium, wśród których znaleźli się księża, rodzice, nauczyciele, uczniowie i absolwenci, z uwagą słuchało recytacji i muzyki, ilustrującej prezentowane utwory. Uczniowie deklamowali wiersze Gałczyńskiego, Broniewskiego, Baczyńskiego, Słonimskiego, Szymborskiej, Różewicza. Pojawiły się także informacje o Janie Karskim (Rok Karskiego - 2014), Holokauście, Powstaniu Warszawskim. Dla uczestników i Gości śpiewał Cz. Niemen, A.German, nie zabrakło zakazanych piosenek okresu wojny i okupacji, muzyki klasycznej Beethovena i Czajkowskiego. Część literacką zamykał konkurs z jednym pytaniem: kim jest tytułowa Zofia ze spektaklu "Przyjechałem do ciotki Zofii"? Nagrodą była pamiątkowa moneta z wizerunkiem Karskiego. Z rąk fundatora - B. Zdybiowskiej - odebrała ją pani Barbara Gajek. Po uczcie duchowej na gości i uczestników czekał poczęstunek, który przygotowali uczniowie. Wśród smakołyków znalazł się tradycyjny chlebek oliwkowy. Wzruszeni goście i uczestnicy wpisywali się do kroniki, która po raz piąty zilustrowała tę niezwykle pożyteczną imprezę. Ksiądz Terpiński nie krył wzruszenia, a Pani Marianna Słowik wyraziła swój podziw i uznanie dla twórców Biesiady. Pani Beata Zdybiowska składa serdeczne podziękowania tym, którzy okazali serce!

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Juliusza Lukasza
Dziś : Pelagii Piotra
Jutro : Ireny Jana
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting