Home
Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 Email

W dniu 23 czerwca 2017r. z Zespole Szkół w Obicach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godzinie 800 uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli we mszy świętej, a o godzinie 900 rozpoczęła się akademia w szkole. Gośćmi honorowymi były panie - Henryka Bielecka, pracownik Urzędu Gminy w Morawicy oraz radna gminna, Marianna Parlicka-Słowik.

W tym roku uroczystość miała wyjątkowy charakter, gdyż żegnaliśmy wieloletniego nauczyciela naszej szkoły - panią Bożenę Lorek, która od września przechodzi na emeryturę. Podziękowania za trud w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wytrwałość i zaangażowanie złożył dyrektor ZS w Obicach, Jerzy Węgrzyn oraz w imieniu burmistrza miasta i gminy Morawica - pani Henryka Bielecka. Pani Marianna Parlicka-Słowik, w formie rymowanej podsumowała pracę i osobowość pani Bożeny, życząc wielu słonecznych, interesujących i inspirujących dni, podczas zasłużonego wypoczynku. Życzenia od Grona Pedagogicznego złożyły panie Iwona Koźbiał i Maria Szastak. Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań od gmnazjalistów. Delegacja uczniów klasy Ia złożyła życzenia i wręczyła kwiaty swojej ulubionej pani od rosyjskiego.
Po tak wzruszającej scenie przyszedł czas na... kolejne pożegnanie. Dyrektor szkoły oraz nauczyciele żegnali panią Karolinę Lis, która w bieżącym roku szkolnym pełniła zastępstwo nauczyciela w-f. Pani Karolina nie kryła wzruszenia słysząc tyle ciepłych słów o sobie.
Po części pożegnalnej nastąpiło wręczenie dyplomów, nagród i świadectw. Najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej za udział w konkursach ekologicznych otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy w Morawicy. Uczennicy gimnazjum, Magdalenie Szczerbie, za wysokie wyniki w nauce przyznano stypendium burmistrza miasta i gimny Morawica. W gimnazjum świadectwo z czerwonym paskiem otrzymali uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen minimum 4,75. Byli to: z klasy 1a - Justyna Wojciechowska i Justyna Fąfara, z klasy 2a: Katarzyna Adamiec, z klasy 3a - Magdalena Szczerba, Izabela Możdżyńska i Magdalena Dudek. Wręczono też dyplomy za 100% frekwencję, a otrzymali je: Kuba Ryk (klasa 1 SP), Monika Szewczyk i Magdalena Szczerba (klasa 3a gimnazjum). Wzorowym gimnazjalistom, którzy nie zgromadzili żadnej uwagi negatywnej przez cały rok, wręczono dyplomy wzorowego ucznia. W szkole podstawowej za czytelnictwo został wyróżniony Jakub Rogowski.
Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy 3 szkoły podstawowej. Była to część pożegnalna, gdyż uczniowie ci żegnają się z edukacją wczesnoszkolną i stają się "starszakami". W dalszej części przystąpiono do pożegnania klas trzecich gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu narodowego i przekazaniu Sztandaru Szkoły na ręce następców - uczniów klas drugich, trzecioklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i przedstawili krótką część artystyczną. Młodzież pożegnała dyrekcję, nauczycieli, kolegów, nie zapominając o trudzie wychowawczym swoich rodziców i wychowawców. Uwieńczeniem pożegnania było wystąpienie rodzica – pani Zofii Szczerby, która w miłych słowach doceniła pracę dyrekcji oraz nauczycieli. W dalszej części pani Karolina Lis i dyrektor szkoły wręczyli uczniom: Paulinie Dziewięckiej, Katarzynie Kubickiej, Kacprowi Dziewięckiemu i Kacprowi Kaczorowi nagrody rzeczowe, za reprezentowanie szkoły na arenie sportowej. Sponsorami nagród byli: kryta pływalnia Koral w Morawicy, Akademia Przygody w Morawicy, Sklep Go Sport w Kielcach. Szczególne wyróżnienie otrzymała Paulina Dziewięcka z klasy 3a za osiągnięcia sportowe i szczególne poświęcenie w zawodach.
Dodatkowo zostały wręczone uczniom nagrody polonistki, pani Beaty Zdybiowskiej, za zaangażowanie na zajęciach języka polskiego i działalność pozalekcyjną.
Naszym absolwentom życzymy powodzenia w rekrutacji do szkół średnich, zaś wszystkim miłego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

Foto Galeria:

 
Ulti Clocks content

Galeria

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Imieniny obchodzą

Wczoraj : Jana Danuty
Dziś : Lucji Wilhelma
Jutro : Jana Pawla
, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting