Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Powiększ obraz

11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Numer ten obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej.

W ramach akcji Świętokrzyski Urząd Wojewódzki wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach przygotowały akcję edukacyjną skierowaną do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

W związku z powyższym prosimy zapoznać się z zamieszczonym poniżej materiałem edukacyjnym dotyczącym prawidłowego wykorzystanie numeru 112.

prezentacja-numeru-alarmowego-112

Zachęcamy także do udziału w konkursie ogłoszonym przez Wojewodę Świętokrzyskiego pn.: „112 zawsze w gotowości”, który skierowany jest do uczniów klas I-VIII. Regulaminu konkursu prezentujemy pod linkiem https://kuratorium.kielce.pl/wp-content/uploads/2021/02/112-regulamin-konkursu.pdf

Informacje na temat konkursu dostępne są również na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na jego profilu Facebook.

 

M. Piwowarska – pedagog szkoln

Print Friendly, PDF & Email