Dzień Bezpiecznego Internetu

Powiększ obraz

W ramach obchodów DBI 2022 podczas zajęć z informatyki uczniowie klas IV – VIII poruszali tematykę bezpieczeństwa w sieci.

Klasa IV rozwiązywała ćwiczenia interaktywne, krzyżówki quizy na temat bezpieczeństwa w sieci.
Poznała zasady zawierania znajomości w sieci, publikowania treści w internecie oraz ochrony swoich danych. Utrwaliła także numer telefonu zaufania dla dzieci oraz poznała stronę dyzur.net
Na koniec zajęć tworzyła swojego awatara, jako bezpieczny odpowiednik naszego zdjęcia przy tworzeniu kont na różnych portalach.

Klasa V poznała rożne sposoby tworzenia silnych haseł do kont internetowych oraz rozmawiała o potrzebie ich stosowania i nieudostępniania innym. Sprawdzała także swoja wiedzę o komunikacji w internecie grając z miłym chatbotem Betty w karty.

Klasa VI grając w pełną przygód grę online, poznała w praktyce podstawowe zasady bezpiecznego udziału w społeczności internetowej.

Klasa VII i VIII przeszła kurs online dotyczący hejtu i mowy nienawiści oraz konsekwencji, jakie przynoszą te zjawiska; poznała metody radzenia sobie z internetowym hejtem. Dodatkowo uczniowie tworzyli przy użyciu narzędzi online krzyżówki i chmury wyrazowe związane z bezpieczeństwem w internecie.

D. Snopek

Print Friendly, PDF & Email