Cykl filmów edukacyjnych NFZ  „Bezpieczni w czasie epidemii”

Powiększ obraz

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

Od marca bieżącego roku, ze względu na pandemię koronawirusa,  nasze życie zmieniło się diametralnie.

Zamknięcie szkół i przejście na naukę zdalną oraz poważne ograniczenia w wielu dziedzinach życia, stały się dla wszystkich źródłem stresu, niepewności i obaw.

Dziś, po ponad półrocznej walce z COVID-19, nasza wiedza o tym niebezpiecznym patogenie i sposobach ochrony znacznie wzrosła. Niestety wciąż jest niepełna i niewystarczająca.

Dlatego zachęcam do obejrzenia cyklu filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii” przygotowanych przez Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zaproszeni do współpracy eksperci udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania oraz gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji. Eksperci informują również jak bezpiecznie podróżować, oraz jak zadbać o zdrowie i kondycję. Filmy są dostępne na kanale Akademia NFZ na YouTube.

Do tej pory opublikowane zostały trzy odcinki, do których linki umieszczamy poniżej:

Wiedza oparta na faktach- odcinek 1

Higiena i bezpieczeństwo- odcinek 2

Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)?- odcinek 3

Zaplanowano publikację kolejnych odcinków. Wszystkie filmy są z napisami dla osób niesłyszących. Zapraszam do obejrzenia filmów – szczególnie polecam odcinek 2.

 

M.Piwowarska – pedagog szkolny

 

Print Friendly, PDF & Email